Liepos 2 d. 12 val. kviečiame į Astos Baltijos Petrauskaitės-Nagel skulptūrų parodos „Priklydusių skraiduolių miestas“ atidarymą.  Parodos atidaryme dalyvaus ir pati menininkė.

Paroda veiks: 2022-07-02 iki 2022-09-01.

 

Asta Baltija Petrauskaitė–Nagel – menininkė tarp Lietuvos ir Vokietijos.

Tapyba ir plastinis menas yra jos pagrindiniai kūrybinės raiškos žanrai.

Tiek tapybos, tiek skulptūros kūrinių personažai pasakoja alegorines istorijas. Tad dėl savitai fantasmagoriškų siužetų bei gausiai naudojamų simbolistinių motyvų, menininkės kūryba tampa labai artima poezijos žanrui arba primena epizodus iš teatro mizanscenų.

Skulptūrai autorė pasitelkia vieną seniausių papier-mâché (papje mašė) technikų, kuri atkeliavo iš antrojo mūsų eros amžiaus. Jos dėka kūriniai įgauna senų archainių skulptūrėlių ar vintažinių žaislų bruožų.

Ši naujausių skulptūrų paroda apima pastarųjų dviejų metų kūrybą, kuriai neabejotinai, didelę įtaką darė netikėtai pasaulį ir žmoniją ištikusios permainos.

Ekspozicijos „Priklydusių skraiduolių miestas“ darbuose dominuoja drugio ar kito sparnuočio, valties ar rato metafora. Šie, visai žmonijai būdingi archetipai, byloja apie nuolatinį pasaulio ir gyvenimo kismą, žmogaus dvasinius ir kūniškuosius virsmus.

Mokslininkai teigia, kad ten, kur gausi drugių populiacija, drugiai išsirita naktį ir orientuojasi į mėnulio šviesą. Tačiau, jiems skrendant, atsiranda artimesni nei mėnulis šviesos šaltiniai. Kas tai bebūtų – miestų žibintai ar ugnis, drugeliai, apgauti šių šviesulių, ima artėti į juos. Šis reiškinys kuria tą universalią metaforą apie grožio, šviesos ieškojimą ir žmogiškąjį pažeidžiamumą, be paliovos to siekiant, dažnai taip ir neįveikus kelio iki Mėnulio.

Daugumą skulptūrų yra su šviesos instaliacijomis. Šie paslėpti šviesos šaltiniai kuria magišką įspūdį tiek skulptūros viduje tiek supančioje erdvėje.