Prisidėkite prie Lietuvos istorijos išsaugojimo
Kelmės krašto muziejus kartu su 23 Lietuvos muziejais partnerio teisėmis dalyvavo projekte „Skaitmeninis turinys apie Lietuvos valstybės kūrimosi laikotarpį liudijantį dokumentinį paveldą – nacionaliniuose ir tarptautiniuose portaluose“. Projektą vykdė Lietuvos dailės muziejaus filialo Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras.
2016 m. pavasarį į Kelmės krašto muziejaus kvietimą prisidėti prie Lietuvos istorijos išsaugojimo atsiliepė kelmiškė mokytoja Irena Sabaitytė. Ji muziejui perdavė savo senelio Bolio Sabaičio dokumentus ir nuotraukas (102 vnt.), liudijančius Sabaičių šeimos asmeninį ir visuomeninį gyvenimą nuo XX a. pr. iki XX a. II p. Archyve gausu suaugusių, vaikų portretų, iškylų, švenčių, tarpukario Kauno visuomenės ir darbo kolektyvų gyvenimo akimirkų. Eksponatai buvo nuskenuoti, aprašyti Lietuvos integralioje muziejų informacinėje sistemoje (LIMIS) ir paviešinti Europos kultūros paveldo portale ,,Europena“ www.europeana.eu ir nacionaliniame kultūros paveldo portale ,,ePaveldas“ www.epaveldas.lt LIMIS portale www.limis.lt paskelbta virtuali paroda ,,Kelmiškis Bolys Sabaitis Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje 1927–1928 metais“
Pagal informaciją, kurią projekto metu, muziejams pateikė gyventojai ir organizacijos, perduodami jiems saugoti nuotraukas, dokumentus, rankraščius ar šių objektų skaitmeninius vaizdus, liudijančius apie mūsų valstybės kūrimąsi nuo XIX a. pab. iki šių dienų. Lietuvos dailės muziejaus filialas Lietuvos muziejų informacijos, skaitmeninimo ir LIMIS centras (LM ISC LIMIS) parengė mobilią kilnojamąją stendinę parodą „Lietuvos Nepriklausomybės kelias: asmenybės, įvykiai“ Parodoje – 23 mobilūs stendai, kiekviename iš jų – vis kita Lietuvos Nepriklausomybės kelią iliustruojanti istorija, pateikiama ir paprastų Lietuvos žmonių, ir iškilių asmenų, jų šeimų istorijų. Viename iš jų ,,Kelmiškis Bolys Sabaitis Lietuvos Respublikos kariuomenės autokuopoje 1927–1928 metais“ Su stendine paroda galima susipažinti internete adresu
http://www.ldm.lt/lietuvos-nepriklausomybes-kelias-asmenybes-ivykiai.
Ir toliau kviečiame gyventojus pasidalinti su muziejaus darbuotojais savo turimomis nuotraukomis ir dokumentais, apie Lietuvos valstybės kūrimą ir stiprinimą nuo XIX a. pab. iki 2017 m. ir sudaryti galimybę muziejui jį suskaitmeninti (nufotografuoti, nuskenuoti, aprašyti, įtraukti į duomenų bazes) ir paviešinti.